Az Bilinen Efsane Leonardo DiCaprio Filmleri

Şimdi sana Leonardo DiCaprio filmleri diye yazı hazırlayıp “Titanik diye bir filmi var mutlaka izle” dememi bekliyorsun değil mi? Ama hayır ne Titanik’den ne Zindan Adası’ndan ne de Inception’dan bahsedeceğim. Muhteşem oyunculuğa ve yakışıklılığa sahip Leonardo Dicaprio’nun filmlerini beğeniyorsan ve daha çok izlemediğin, az bilinen, kıyıda köşede kalmış filmleri var mıdır acaba diye düşünüyorsan bu liste tam da sana göre. Merak etme, bu listede filmin bütün konusunu anlatıp merak edilecek bir şey bırakmayan yorumlar yapmayacağıma söz veriyorum.

What’s Eating Gilbert Grape (Gilbert’in Hayalleri) 1993

En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne aday olduğu bu filmde Leonardo’ya Johnny Depp eşlik ediyor. Otizmli bir genci canlandırdığı bu film kesinlikle görülmeye değer. Bu iki büyük ismin yer aldığı film aile draması kategorisinde.

The Basketball Diaries (Basketbol Günlükleri)  1995

Jim Carrol’un hayatının anlatıldığı bu filmde Jim Carrol’u Leonardo DiCaprio canlandırıyor. Başarılı basketbol hayatı ile yaşadığı aile sorunları arasında kalan bir genci canlandıran başarılı oyuncunun bu performansını mutlaka görmelisin.

The Beach (Kumsal), 2000

Sen de Leonardo DiCaprio’nun gençlik filmlerini çok seviyorsan bu filmi de bayılarak izleyeceksin demektir. Macera arayışında olan Amerikalı bir genci canlandırdığı bu filmde yakışıklığının ilk sinyallerini veriyor.

Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala), 2002

Ailesiyle yaşadığı sorunların ardından dolandırıcılık yapmaya başlayan bir genci canlandırdığı bu film, bir Steven Spielbirg filmi.

Gangs Of New York (New York Çeteleri), 2002

Bir Martin Scorsese filmi olan New York Çeteleri, 19. yüzyılda geçen sokak çetelerinin çatışmasını anlatıyor. Leonardo DiCaprio filmleri arasında tarzının en çok yakıştığı dönem filmlerinden biri.

The Departed (Köstebek), 2006

Bir örgütü ele vermek için köstebek olarak çalışmaya başlayan Leonardo DiCaprio, bu filmdeki agresif halleriyle tam da rolünün hakkını veriyor.

Blood Diamond (Kanlı Elmas), 2006

Sen de Leonardo’yu en çok aksiyon filmlerine yakıştırıyorsan, Afrika’da geçen bu filmi mutlaka izlemelisin.

Body Of Lies (Yalanlar Üstüne), 2008

Bir ajanı canlandırdığı bu filmde DiCaprio’ya bir diğer başarılı oyuncu Russell Crowe eşlik ediyor.

Revolutionary Road (Hayallerin Peşinde), 2008

Hep de aksiyon olmaz. Leonardo gibi bir yakışıklıyı ilişkilerle ilgili bir filmde görmek istiyorsan evlilik hayatının sorunlarını ele alan bu filmi mutlaka izlemelisin.

Django Unchained (Zincirsiz), 2012

Dönem filmlerinin Leonardo DiCaprio’ya çok yakıştığından bahsetmiştim değil mi? Bu western film de bu dediğimi kanıtlayan cinsten.

Peki senin en sevdiğin Leonardo DiCaprio filmleri hangileri? Yorum olarak bırakırsan çok sevinirim!

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir