Yeni Dizi Arayanlara Taptaze 5 Dedektiflik Dizisi

Sürükleyici, bir izlemeye başlayınca bütün sezonları bitirmeden rahat etmeyeceğin dizilere hasret kaldıysan henüz eskimemiş, dillere düşmemiz taze dedektiflik dizisi önerilerine mutlaka bir göz at derim. Dizilerin konusunun tamamını okuduktan sonra diziyi izlemeye hevesi kalmayan biri olarak uzun uzun tüm hikayeyi anlatmadan diziler hakkında ufak bilgilerle dizileri sunacağım, haberin olsun.

True Detective IMDB Puanı: 9.0

2014 yılında başlayan ve devam etmekte olan True Detective, yeni çıkmış olmasa da bolca hayrana sahip dedektiflik dizilerinden biri. Her bölümde farklı konuların işlendiği bu dizi ağır ilerleyen, karanlık ve biraz iç karartıcı olsa da birkaç bölüm izledikten sonra bağımlısı olacağına eminim.

Yönetmen: Cary Fukunaga

Senaryo: Nic Pizzolatto

Yapımcı: Steve Golin,  Scott Stephens

Mindhunter – IMDB Puanı: 8.6

Fringe dizisinde bayılarak izlediğimiz Anna Torv, bir dedektiflik dizisinde daha karşımıza çıkıyor. Her ne kadar bu dizide ajan olmasa da bu dizide de oyunculuğunu konuşturmuş. Azılı katillerin psikolojisini mercek altına alarak suçları en aza indirmeye çalışan ajanlar ve doktorun maceralarını anlatan bu diziye mutlaka bir göz at.

Yönetmen: David Fincher

Senaryo: Joe Penhall

Yapımcı: Charlize Theron,  David Fincher

Sharp Objects – IMDB Puanı: 8.3

Amy Adams’ın rol aldığını duyan herkesin merak ettiği bu dizi de bir dedektiflik dizisi. Yıllar sonra büyüdüğü kasabaya dönen gazetecinin yaşadıklarına odaklanan bu dizinin müzikleri de bir harika.

Yönetmen: Jean-Marc Vallee

Senaryo: Gillian Flynn,  Marti Noxon

Yapımcı: Amy Adams,  Jason Blum

The Sinner – IMDB Puanı: 8.0

Son zamanlarda herkesin ağzında olan dizilerden biri olan The Sinner, bir roman uyarlaması. Netflix dizilerinin başarısına inanıyorsan bu gerilimli, sürükleyici diziyi de mutlaka izlemelisin.

Yönetmen: Antonio Campos

Senaryo: Derek Simonds

Yapımcı: Charlie Gogolak

Fargo – IMDB Puanı: 9.0

3 Emmy ödülü kazanan bu harika dizide başarılı oyuncular rol alıyor. Dedektiflik dizisinden beklediğin yalnızca sürükleyicilik değil aynı zamanda etkileyici oyunculuklarsa bu diziye hiç vakit kaybetmeden başla derim.

Son dönemlerin en başarılı dedektiflik dizileri arasından seçtiğim 5 tanesi bunlar. Senin çok beğendiğin, son dönemde izlemeden duramadığın bir dedektiflik dizisi varsa yorumlarda bahset ki biz de faydalanalım! :)

 

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir