Aylık Gezi Rehberi; Mart Ayında Gezilebilecek Yerler

Kara kışı yavaş yavaş geride bıraktığımız şu günlerde, yazın gelmesini beklemeden şöyle bir haftalık tatil yapmak istiyorum diyorsan Mart ayında gezilebilecek yerler listesini senin için hazırladım bile. İlkbaharla kış arası bir hava sunan Mart ayında gezilebilecek şehirleri bu yazıda bulabileceksin.

Essaouira, Fas

Harika bir balıkçı şehri olan Essaouira, şehrini turistik hale getiren detay Game of Thrones’un bazı bölümlerinin burada çekilmiş olması. Fotoğraflarına bakınca bile içimizi açan bu harika şehir aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alıyor.

Hindistan, Delhi

Mart ayında gezilecek yerler arasında Delhi’den bahsetmemek olmaz. Çünkü bu ayda Delhi’de Holi Festivali oluyor. Renklerin Festivali de denen bu fetivali kaçırmak istemiyorsan Mart ayı için Hindistan’a bir gezi planlamaya başlamalısın.

Valensiya, İspanya

Mart ayında yapılan festivallerden biri de Valensiya’da gerçekleşen Las Fallas festivali. Akdeniz mutfağının kalbinde harika lezzetler tatmak ve tarih kokan bu şehri baştan ayağa gezmek için Mart ayı en ideal zaman.

Dublin, İrlanda

Mart ayının ılık havasını şöyle neşeli ve huzurlu bir şehirde geçireyim diyorsan önerebileceğim en güzel şehirlerden biri de hiç kuşkusuz Dublin. Tasasız insanları, tarihi ve mimari yapısı ile büyüleyen sokakları gezerek bu ay harika bir seyahat geçirebilirsin.

Havana, Küba

Farklı kültürleri görmek, neşeli ve rahat insanların arasında bulunmak ve tarih kokan bir şehrin sokaklarını arşınlamak istiyorsan Havana mutlaka seyahat listende yer almalı.

mart ayında gezilebilecek yerler

Mardin

Yurt dışına çıkmak için yeterli motivasyonum ya da param yok diyorsan ülkemizde de gezebileceğin muazzam yerler var. Bunlardan biri de Mardin. Yemekleri, mimari yapıları, tarihi ve kültürü ile seni birkaç günlüğüne rutin hayatından uzak tutacak bu şehri mart ayında ziyaret edebilirsin.

Kapadokya

Mart ayının ne sıcak ne soğuk havasında gezilebilecek en iyi yerlerden biri de hiç kuşkusuz Kapadokya. Muazzam yapıları yakından görebilir ve balona binerek bu manzarayı beynine kazıyabilirsin.

Mart ayında gezilebilecek yerler arasında senin en sevdiğin şehir hangisi? Yorumlarını bekliyorum!

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir