Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Besinler Nelerdir?

Diyet dendiğinde ölü taklidi yapanlardan mısınız? Ya da diyetteyken açlıktan önünü göremeyenlerden mi? Birçok diyetisyenin söylediği sağlıklı kilo verme konusuna inanmıyorsanız size daha belirgin bir yöntem ile geldim. Kilo vermek için sıkı bir diyet yapmak yerine kalorisi az olan, sağlıklı olan ve kilo vermeyi kolaylaştıran besinler tüketmeye başlamaya ne dersiniz? Bu besinlerle hem aç hissetmezsiniz hem de egzersizle birlikte kilo verme hızınız artar. Hiç vakit kaybetmeden tıka basa doyduğunuz halde kilo verebileceğiniz besinlere geçelim mi?

Yeşil Salata

‘Salatayla doyulur mu?’ dediğinizi duyar gibiyim. Kalorisi oldukça düşük olan yeşil salata hem kilo vermenizi kolaylaştırır hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Öğle yemeğinde yeşil bitkilerle hazırlayacağınız salata ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Yumurta

Protein bakımından zengin bir besin olan yumurta, her diyetin olmazsa olmazı. Özellikle diyete ek olarak spor yapanlar için şart. Proteinin yanı sıra magnezyum, fosfor, sodyum gibi önemli mineralleri de barındıran yumurta, uzun süre tok tuttuğu için diyet yapanlar için idealdir. Diyet yaparken sık acıkma sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız kahvaltıda mutlaka yumurta tüketin.

Yoğurt

Yoğurt içeriğinde bulunan yüksek kalsiyum sayesinde yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Düzenli olarak yoğurt tüketerek özellikle bel bölgesinde toplanan yağları eritebilirsiniz. Diyetler için en faydalı besinlerden biri olmasının yanında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri de içerir. Çeşitli yoğurt kürleri ile yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Yulaf

Diyet yapan herkesin mutlaka duyduğu yulaf, tüketmesi de oldukça zor bir besin. Ancak içerdiği yüksek miktarda lif sayesinde hem tok tutuyor hem de kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Çinko, E vitamini, B vitamini gibi çeşitli vitaminler yönünden zengin olduğu için de vücudunuz için son derece faydalıdır. Süt ya da yoğurtla birlikte tüketerek faydasını arttırabilirsiniz.

Balık

Balık, hiç şüphesiz ki her yaştan insan için faydalı bir besin. Ancak diyet ve spor yapanlar için muhteşem bir protein kaynağı olduğu için diyet dostu. Omega 3 içerdiği için de genel vücut sağlığı için oldukça gerekli. Uzun süre tok tutması kilo vermeyi kolaylaştıran besinler arasında yer alması için yeterli.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir