Cire Aseptine Yüz Güneş Koruyucu Losyon Spf 50+ İncelemesi

Yaz aylarında yüzü güneşten korumak oldukça önemli. Sen de benim gibi bu konuyu her zaman geçiştirip şimdilerde çiller ve güneş lekeleriyle karşı karşıyaysan artık buna bir dur demekte fayda var. Güneş kremlerini kullanmamanın en önemli sebeplerinden biri sivilce yapması. Bunun yanında yüksek fiyatlara sahip olması da satın almayı ciddi ölçüde etkiliyor. Ancak daha uygun fiyatlı yüz güneş koruyucu ararken rastladığım Cire Aseptine Yüz Güneş Koruyucu Losyon Spf 50+ beni bu konuda kurtardı diyebilirim.

Vakit kaybetmeden ürün incelemesine geçmeye ne dersiniz?

Bu ürünün en büyük vaatlerinden bir ciltte yağlı bir his bırakmamak. Eğer siz de karma veya yağlı bir cilde sahipseniz ve kalın bir tabaka şeklinde bir yapısı olan güneş kremlerini  sevmiyorsanız bu güneş losyonunu çok seveceğinizden eminim. İçeriğinde Shea Butter  ve Aloe Vera bulunan bu güneş losyonunun yapısı oldukça ince ve yumuşak. Cilde kolayca yayılıyor ve beyaz bir görünüm yaratmıyor. İnce tabakalar halinde birkaç kat uygulayabilirsiniz. Renklendirici ve paraben içermemesi de en büyük artılarından biri. Ürün seçerken içeriğe önem veriyorsanız bu özelliği aklınızı çelecektir.

Bunun yanında diğer artılarından bahsedersem, küçük bir boyutunun olması harika. Günü dışarıda ya da plajda geçirecekseniz çantaya atıp çıkmanız çok kolay. Bir diğer özelliği de pompalı şişesi. Ürünü kolayca alabilmeyi sağlayan bu özellik de benim için son derece önemli.

Cire Aseptine Yüz Güneş Koruyucu Losyon Spf 50+

Güneş kremi kullanmak karma ve yağlı ciltler için oldukça zor. Çoğu ciltte tabaka halinde kalıyor, cilt kusuyor ya da sivilceleniyor. Bu açıdan bu ince yapılı güneş losyonunu özellikle bu cilt tipine sahip olanlar beğenebilir.

Gün içinde bir kere sürüp dışarı çıkıyorsanız sivilce problemi yaşamazsınız. Ancak plajda her denize girme sonrası üst üste uyguladığım için bende küçük küçük sivilceler çıktı. Uygun fiyatlı olması ve cilde kolayca yayılması, bu sivilce problemini biraz göz ardı etmemi sağladı. Ancak dediğim gibi günde sık sık uygulayacaksanız ve yağlı bir cildiniz varsa kullanıp kullanmamayı biraz düşünebilirsiniz.

Benim Cire Aseptine Yüz Güneş Koruyucu losyon ile ilgili gözlemlerim bu kadar. Bu tarz ürün incelemeleri için takipte kalın! :)

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir