Klasikten Sıkılanlara Farklı Gelin Saçı Aksesuarları

Gelin saçı aksesuarı dendiğinde akla ilk olarak gelen o gösterişli “prenses” tacından sıkıldıysan senin için hem çok farklı hem de her türlü gelinlik modeline uyum sağlayacak birbirinden harika aksesuarları derledim. Bu seçtiğim saç aksesuarlarını artık birçok markanın koleksiyonlarında bulabilir ve kendi düğün temana en uygun olanı tercih edebilirsin. Sana ilham verecek aksesuarları görmek için sabırsızlandığını biliyorum. O halde vakit kaybetmeden farklı gelin saçı aksesuarları fikirlerine geçelim.

Topuz

Klasikten uzak farklı saç aksesuarları derleyeceğimi söylemiştim. Gelin saçı olarak ensede topuz tercih ettiysen abartılı aksesuarlar yerine bu tür topuzu sarmalayan, sade ama bir o kadar da şık aksesuar harika bir fikir olabilir.

Örgü

Doğal ve sade bir gelin olmak için örgülü bir saç modeli tercih ettiysen alnında yer alacak zarif bir saç aksesuarı ile örgünün masum görümünü tamamlayabilirsin.

Minimal

Abartılı aksesuarlar senin de hiç hoşuna gitmiyorsa sade bir gelin topuzunu şıklaştıracak minimal bir aksesuar tercih etmeye ne dersin?

 

Açık Saçlar

Doğal ve sade bir gelin olmak isteyen gelinler genellikle topuz yerine dalgalı saçları tercih ediyor. Eğer sen de onlardan biriysen doğal dalgalarla hareketlendirilmiş saçlarına altın sarısı, çiçekli şık bir taç ile güzel bir görünüm katabilirsin.

Gelin Tacı Meselesi

Gelin tacı konusunda tercih yapmakta zorlanan bir gelin adayıysan farklı modelleri derlediğim bu yazı sana ilham verebilir. Bu inci ve boncuklarla süslenmiş, hem şık hem de bir o kadar da sade görünen tacı çok beğenebilirsin.

 

Yarım Toplanmış Saçlar

Prenses modeli ya da balık formlu bir gelinlik tercih ettiysen yarım toplanmış saçlar harika olabilir. Bu şık görünümü perçinlemek için saçının tek bir tarafına konduracağın bir saç aksesuarı tercih edebilirsin.

Tanrıça Görünümü

Prenses tacı yerine şimdilerde altın sarısı ve vintage görünen taçlar tercih ediliyor. Sen de artık prenses olmayı bir kenara bırakıp en güzel gününde bir tanrıça edasıyla salınmak istersen bu harika taçları her türlü saç modelinde tercih edebilirsin.

 

Senin için seçtiğim bu farklı gelin saçı aksesuarları hoşuna gittiyse diğerlerine de göz atabilirsin.

[envira-gallery id="516"]

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir