Gelin Adayları Buraya; Kış Gelinleri İçin Saç Modelleri

Kış gelinleri için saç modelleri arasından seçim yapmak çoğu zaman zor iş. Yaz aylarında yapılan kır düğünlerinin yerinde yeller eserken kusursuz bir kış gelini olmak için doğru saç modelini seçmek oldukça önemli. Peki kış havasına uygun ve düğün temasıyla da uyum gösteren bir saç modeli seçmek için ne yapmak gerekir? Tabii ki bu yazıyı okumak! İşte sizin için derlediğimiz kış gelinleri için saç modelleri ve düğün tavsiyeleri.

Topuz modelleri

Kış gelinleri için saç modelleri konusunun başında topuzlardan bahsetmemek olmaz. Salaş ya da sıkı topuzlar her gelinliğe uyum sağlar. Eğer düşük omuzlu, uzun dantel kollu ya da prenses model gelinlik tercih ettiyseniz bu hafif dağınık ve saç aksesuarı ile süslenmiş topuzlar harika bir seçim olabilir. Topuz seçmenin püf noktası ise gelinliğin sırt dekoltesi varsa yüksek topuzlar, uzun kollu ya da omuzları saran gelinlikler için ise ensede topuzlar seçmektir.

Yarım toplanmış saçlar

Kış gelini olacaksanız saç modeli konusunda topuzdan çok daha fazla seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. Hem oldukça trend olan hem de kışlık gelinliklere çok yakışan yarım toplanmış saç modelleri harika bir seçim olabilir. Saç aksesuarları ya da zarif çiçeklerle saçlarınıza şık bir hava kazandırabilirsiniz. Gelinliğiniz dantelli ya da işlemeli, romantik bir modele sahipse bu saçlar harika bir uyum yaratabilir.

Örgü saç modelleri

Son zamanaların düğün saçı trendleri arasında örgüler de yer alıyor. Her ne kadar bohem bir görünüm yaratsa da artık her türlü gelinlik modeli için tercih edilir hale geldi. Örgülü topuz, düz örgü ya da yarım örgü tercih ederek daha minimalist bir kış gelini olabilirsiniz. Çünkü örgüler daha doğal ve masum bir görünüm kazandırıyor.

Kısa saçlar için düğün saçı fikirleri

Kısa saçlara sahipseniz saç aksesuarları en yakın dostunuz olacak demektir. Çünkü saçlarınızı çok hafif bir şekillendirmeyle bile düğüne hazır hale getirebilirsiniz. Hafif dalga verilmiş saçlara yakışacak çiçekli taçlar ya da taşlı şık taçlar kış temasına oldukça uygun.

Açık saç modelleri

Kış gelinleri için saç modelleri açısından en ideal tercih de açık saçlardır. Yaz aylarında saçları açık bırakmak zor olduğu için bu modeller kış düğünleri için daha çok tercih ediliyor. Eğer çok fazla omuzlarda hareketleri bulunan gelinlik tercih etmediyseniz siz de saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Doğal dalgalara ek olarak küçük, zarif bir saç aksesuarı da tercih edebilirsiniz.

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir