En İşe Yarayan Düğün Trendi; Cepli Gelinlik Modelleri

Cepli gelinlik modelleri, günümüzün gelin adayları için büyük bir nimet. Telefonlarımızdan ayrılamadığımız şu günlerde kendi düğünümüzde boy boy video ve fotoğraf atamayacaksak evlenmenin ne anlamı var değil mi? E peki gittikçe büyüyen koca telefonları gelinliğin neresine saklayacağız? İşte gelinlik tasarımcıları da bu soruyu sormuş olacak ki 2018 sezonuna damga vuran gelinlik modelleri cepli modeller oldu. Cepli gelinlik modelleri dendiğinde yalancı cep aklınıza gelmesin. Ciddi ciddi kocaman cepleri bulunan gelinliklerden bahsediyoruz. Eğer siz de telefon ya da ruj gibi önemli (!) eşyalarınızı yanınızda taşımak istiyorsanız ya da ‘ellerimi cebime koyunca daha rahat ve cool hissediyorum’ diyorsanız gelinlik seçmeden önce bu yazıyı mutlaka okuyun. Gelin adayı olmayan keyifistler de bu cepli gelinliklere bakıp rahatlayabilir çünkü cep her şeydir! :)

İşte o işlevsel cepli gelinlik modelleri

  • Sade gelinlik modellerinde daha çok rastladığımız cep detayı, A kesim inen, hafif pileli ve genellikle bel oyuntulu gelinliklere yakışıyor. Hem minimalist hem de rahatına düşkün bir gelin adayıysanız bu modele bayılacağınıza eminim.

  • Transparan ve gelinlik işlemeli gelinlikler son birkaç sezondur çok popüler. Peki bu kadar feminen ve romatik tasarıma sahip gelinliklerde cep olur mu? Neden olmasın! Hem zarif görünüp hem de elinizi cebinize atıp cool pozlar verebileceğiniz bu gelinlikleri özellikle kır düğünleri için tercih edebilirsiniz.

  • Kabarık olmayan, dantelli ve vintage görünüme sahip gelinlikler de modernizme ayak uydurarak cep detayına kucak açıyor. Yarı balık formundaki gelinliklere bile yakıştığına göre cepsiz bir gelinlik düşünülemez artık. Bu baştan ayağa dantelle bezenmiş muazzam gelinliklerdeki cep detayı gelinliğin modeline uygun şekilde tasarlanmış.

  • Cep detayının her gelinlik modeline yakıştığı konusunda hemfikirsek straplez, kabarık, asimetrik ya da kısa gelinliklerdeki ceplere de bakıp hayran olabiliriz demektir. Kimi cepler daha derin ve yan olurken kimisi de daha dar ve dik şekilde tasarlanıyor.

  • Genellike A kesim, bel oyuntulu, sade gelinliklerde rastlansa da gösterişli işlemelere sahip, dekolteli gelinliklerde de cep kullanılabiliyor. Hazır olarak satın alsanız da diktirseniz de hemen her modele sahip gelinliğinizde cep detayını bulundurabilirsiniz.

Siz de cepli gelinlik modelleri ile olumlu düşüncelere sahipseniz yorumlarınızı bekliyoruz. :)

Damla Akar

İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümünde okumakta. 4 yıldır freelance metin yazarlığı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir